УКРАЇНА

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

МРИНСЬКА ФІЛІЯ ДЕРЖАВНОГО ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

«КУЛИКІВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ»

Н А К А З

30 серпня 2023 року с. Мрин № 85

«Про запобігання випадків

булінгу (цькування) та організацію

взаємодії педагогічних працівників

із іншими органами та службами»

На виконання Конституції України, Конвенції ООН про права дитини, законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 року № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів, виховного впливу в закладах освіти», листа Міністерства освіти і науки України від 16.07.2021року № 1/9-362 «Деякі питання організації виховного процесу у 2021/2022 н. р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок», листів Міністерства освіти і науки України та управління освіти Чернігівської ОДА від 11.02.2020 № 1/9-80, від 13.02.2020 №04-24/558 «Про затвердження наказу Міністерства освіти і науки України» від 28 грудня 2019 року № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», наказів управління освіти і науки Чернігівської ОДА № 80 від 28.02.2019 «Про протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти області», № 216 від 22.09.2021 «Про виконання рішення Колегії Управління «Про стан роботи з попередження та недопущення серед здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти антисоціальної поведінки, створення безпечного освітнього середовища, забезпечення соціально-правового захисту дітей», та з метою створення в ліцеї безпечного освітнього середовища, вільного від насильства, булінгу (цькування), сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від насильства, та ефективного реагування на факти булінгу (цькування)

НАКАЗУЮ:

1. Керівництву та педагогічним працівникам навчального закладу у роботі щодо виявлення, реагування на випадки булінгу (цькування), взаємодії педагогічних працівників з іншими органами та службами керуватися нормативно –правовою базою з питань булінгу.

2. Призначити відповідальним за організацію роботи, з учасниками освітньо-виховного процесу, щодо запобігання булінгу (цькування) Тетяну Коновку, заступницю завідувачки з НВихР.

3. Створити комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) та затвердити її склад (додаток 1).

4. Призначити відповідальним за процедурою розгляду заяв, ведення журналу обліку звернень та повідомлень про жорстоке поводження з дітьми або загрозу його вчинення соціального педагога – Оксану Кришко

5. Відповідальність за розгляд скарг про випадки булінгу за відповідними заявами залишаю за собою.

6. Розробити та затвердити план заходів щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в Мринській філії ДПТНЗ «Куликівський професійний аграрний ліцей» (додаток 2).

7. Затвердити порядок реагування на встановлені випадки булінгу (цькування) у ліцеї та відповідальність осіб, причетних до насильства, булінгу (цькування) (додаток 3).

8.Затвердити процедуру подання учасниками освітнього процесу заяв про випадок булінгу (цькування) та їх розгляд (додаток 4).

9. Учасникам освітнього процесу, технічному персоналу навчального закладу :

9.1. Не допускати випадків булінгу (цькування), жорстокого поводження зі здобувачами освіти /працівниками закладу;

9.2. При виявленні ознак чи факторів, що вказують на булінг(цькування), складні життєві обставини, жорстоке поводження з учнем /працівником закладу або ризики щодо їх виникнення стосовно учня /працівника закладу, передавати практичному психологу, а у разі відсутності заступникові директора (класному керівникові, майстру в/н, вихователю) чи безпосередньо завідуючій філії інформацію про учня/працівника закладу, з метою планування подальших дій щодо його захисту.

10. Соціальному педагогу:

10.1. З метою профілактики булінгу (цькування) в освітньому середовищі та формування у здобувачів освіти умінь і навичок, розвитку та підтримки здорових міжособистісних відносин, до планів роботи включити програми з формування саморегуляції, шанобливого ставлення до однолітків і дорослих, конструктивного вирішення конфліктів, самостійного прийняття рішень.

10.2. Проводити роз’яснювальну роботу з батьками та іншими учасниками освітнього процесу щодо запобігання та протидії проявам булінгу (цькування), жорстокого поводження з дітьми /працівниками філії.

10.3. Приймати звернення та повідомлення про випадки жорстокого поводження зі здобувачами освіти /працівниками закладу освіти.

10.4.У разі підтвердження виявленого факту булінгу (цькування) за потреби скласти план корекційної роботи та здійснювати соціально-педагогічний, психологічний супровід з жертвою та її кривдником, особливо, якщо останнім є інший учень (учні) закладу, та у разі необхідності перенаправляти до інших спеціалістів (психотерапевта, невролога тощо).

10.5. При проведенні зустрічей з дитиною-жертвою та дитиною-кривдником керуватися рекомендаціями щодо запобігання та протидії булингу (цькування).

10.6. Інформацію про виявлені факти (звернення) про вчинення булінгу (цькування) вносити до Журналу реєстрації фактів виявлення (звернення) про вчинення насильства, булінгу (цькування).

10.7. Спільно з адміністратором офіційного вебсайту розмістити на сайті навчального закладу інформацію:

  • план заходів щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в Мринській філії ДПТНЗ «Куликівський професійний аграрний ліцей» ;
  • порядок реагування на встановлені випадки булінгу (цькування) у ліцеї та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування);
  • процедуру подання учасниками освітнього процесу заяв про випадок булінгу (цькування) та їх розгляд;
  • корисні посилання для учнів, батьків, педагогічних працівників щодо протидії булінгу (цькуванню).

10.8. Забезпечити постійну наявність на інформаційному стенді, офіційному вебсайті закладу контактної інформації щодо відповідальної особи закладу, організацій та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких слід звернутися y випадку насильства, булінгу (цькування).

11. Соціальному педагогу, заст. завідувачки з НВихР, кл. керівникам, майстрам в/н, вихователям:

11.1. Згідно з планами роботи забезпечити реалізацію інформаційно-просвітницьких заходів з питань запобігання та протидії булінгу (цькуванню);

11.2. Умежах компетенції вживати заходів щодо виявлення та припинення фактів жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, булінгу (цькування);

11.3. Проводити роботу спрямовану на формування в учнів активної життєвої позиції, лідерських якостей, підвищення їх самооцінки;

11.4. З метою конструктивного, ненасильницького вирішення конфліктів серед учасників освітнього процесу впроваджувати у практику роботи метод медіації.

12. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Кiлькiсть переглядiв: 36

Коментарi